27. 1. 2013

Sushi v dushi

 Ďalšou knihou, o ktorej vám chcem napísať pár slov, je znova z Evitapress, napísala ju Evita a Denisa Ogino, o ktorej je celý tento skutočný príbeh- Sushi v dushi.
Denisa pochádza z chudobnejších pomerov, preto sa jedného dňa rozhodne prijať ponuku zarobiť si tancom v Japonsku. Samozrejme, že po príchode nie je vôbec nadšená. Žije v strašných podmienkach a tancovanie nie je celkom tancovanie. Ale táto smelá baba sa rýchlo vynájde, získa si Japoncov a Japonsko si získa ju. Vypracuje sa, naučí sa japonsky, zarobí si tak dobre, že by si mohla na Slovensku žiť spokojne, ale vždy ju to tiahne späť do krajiny vychádzajúceho slnka. Za priateľmi, neskôr aj za láskou.

Kniha je nesmierne zaujímavá už len kvôli tomu, že sa človek veľa dozvie o súkromnom živote Japoncov. Ich zmýšľanie je úplne iné ako to naše. Princípy, ktoré sa vštepujú deťom už odmalička. To "harajuku-japonsko", ktoré vidíme na obrázkoch, je skôr raritou. Japonci sú pokorní, nevyčnievajú z davu, dbajú o svoje zdravie a komunita má prednosť pred jedincom. Je neuveriteľné, ako si pomáhajú. Všade inde na svete príde nešťastná udalosť, zemetrasenie atď. a ľudia si navzájom ešte viac ubližujú, rabujú obchody a nepodelia sa s tými, ktorí si nestihnú kúpiť aspoň jeden chlieb. Tam si vezmú len minimum, aby ostalo aj pre druhých, nechajú doma rodinu, aby sa presvedčili, že ostatní sú v poriadku.

Že majú aj svoju temnú stránku, o tom sa presvedčila Denisa. A môžete sa aj vy, ak si prečítate túto knihu.

1 komentár:

  1. japonsko mám celkom rada musí byť táto kniha zaujímavá ;)
    mrknem v knižnici :)

    P.S.: je u mňa GA alias pozvánka

    OdpovedaťOdstrániť

♥ Ďakujem za Vaše komentáre ♥

GFC followers